Powrót

Niezbędnik pacjenta

 

 POBYT W SZPITALU / PRAKTYCZNE INFORMACJE DLA PACJENTA

 

Formalności związane z przyjęciem do szpitala

Podstawową formalnością jest skierowanie do szpitala (w przypadku Pacjentów korzystających z usług finansowanych przez NFZ). Wydawane jest ono przez lekarza: rodzinnego lub specjalistę, można je również otrzymać od pracowników pogotowia. Mając takie skierowanie należy udać się do szpitala, w którym ustala się termin przyjęcia do placówki oraz datę planowanego wykonania operacji. Wybierając się ze skierowaniem do stosownej placówki należy pamiętać również o zabraniu ze sobą niezbędnych dokumentów osobistych, dokument potwierdzający ubezpieczenie (w przypadku leczenia w ramach umowy w NFZ), a także dokumentacji medycznejpotwierdzającej i opisującej przebieg dotychczasowych badań oraz ich wyniki. Dokumentacja taka znacznie ułatwia pracę lekarzom mającym sprawować opiekę nad pacjentem w szpitalu oraz ustalić im najlepszy wariant leczenia.

 

Co zabrać ze sobą do szpitala? 

Oprócz wspomnianych już dokumentów należy zabrać ze sobą niezbędne rzeczy osobiste. Podstawa to przybory toaletowe (szczoteczka do zębów, szczotka do włosów lub grzebień, kosmetyki itp.), ręczniki kąpielowe, wygodne kapcie oraz zapas bielizny. Niezbędna jest również piżama oraz szlafrok, a także wygodny dres. Kubki i sztućce nie są konieczne - każdy Pacjent naszego Szpitala ma je zapewnione.

Wielu pacjentów w szpitalu narzeka na nudę. Problem ten można rozwiązać w prosty sposób. Można zabrać ze sobą ulubioną książkę, odtwarzacz mp3, telefon czy laptop. W każdej sali chorych w naszym Szpitalu znajduje się System Telewizji Szpitalnej, który po uiszczeniu drobnej opłaty (warto zaopatrzyć się w drobne) umożliwia Pacjentom oglądanie telewizji.

Warto też sprawdzić, jakie zasady obowiązują podczas odwiedzin, przy czym najważniejsze są godziny, w jakich bliscy mogą odwiedzać pacjenta. Pozwala to uniknąć wielu nieprzyjemności i znacznie ułatwia życie samemu pacjentowi, jak i jego krewnym.

Na podstawie: http://www.dobrylekarz.info/
 
 
Facebook
Facebook
Aktualności Programy medyczne