Powrót

Kilka słów o naszej Firmie

 

W 2006 r. Szpital Powiatowy w Jaworze został przekształcony w Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Jaworskie Centrum Medyczne (JCM). Proces przekształcenia był ciężki i długotrwały, jednak nasze wysiłki opłaciły się. Szpital w Jaworze istnieje od wielu lat, jednakże dopiero niedawno udało nam się wyjść z 28 mln długu i jako pierwsi w Polsce zmodyfikowaliśmy nierentowny ZOZ, tworząc spółkę pracowniczą. Od 17.12.2008 staliśmy sie właścicielem budynku szpitala. Wszystkie nasze działania pozwoliły uchronić placówkę przed niechybnym upadkiem, a pracownicy naszej firmy zachowali pracę i zyskali stabilne jej warunki.

     
  Szpital powiatowy  
     

Szpital funkcjonuje w woj. dolnośląskim, powiecie jaworskim, liczącym około 52 tys. mieszkańców. Przed przekształceniem był małym szpitalem, niczym niewyróżniającym się wśród pozostałych podupadających placówek. Jednak po stworzeniu NZOZ JCM zaczął  funkcjonować na równi z innymi prężnymi zakładami. Po wyjściu z gigantycznego długu nasza firma zaczęła renowacje pomieszczeń szpitala: odremontowano Izbę Przyjęć, węzły sanitarne na wszystkich oddziałach, oddano 6 nowych sal z łazienkami (po 2 na jeden oddział – na 3 oddziałach). Dbając o wygodę naszych pacjentów, mamy w planach kompletną modernizację budynku (główny budynek szpitala powstał w 1986 roku, pozostałe są z połowy XIX w.).

         
Izba przyjęć   JCM   JCM
         

 W naszym szpitalu funkcjonują oddziały:

  • pediatria (15 łóżek),
  • Zakład Opiekuńczo – Leczniczy (24 ł.),
  • interna (45 ł.) ,
  • chirurgia (24 ł.),
  • w ramach chirurgii – urologia „jednego dnia” (2 ł.) (wykonywane są zabiegi litotrypsji);
  • Izba Przyjęć Chirurgiczna, Pediatryczna, Wewnętrzna (Interna);
  • poradnie: chirurgii ogólnej + ortopedyczna;
  • pracownie: RTG, USG, endoskopowa.

Nasza placówka zatrudnia wysoko wykwalifikowany personel: wszyscy lekarze w JCM mają specjalizację II stopnia. Ponadto raz w miesiącu na konsultacje przyjeżdża kierownik Kliniki i Katedry Torakochirurgii prof. Dr hab. Jerzy Kołodziej i dr Adam Rzechonek.

 

JCM inwestuje obecnie głównie w rozwój szpitala:

  • modernizację siedziby, zakup nowego sprzętu,
  • rozszerzanie oferty usług medycznych.

Nasza spółka jest także w trakcie wdrażania projektu współfinansowanego ze środków unijnych (więcej o tym w dziale Aktualności).

Rocznie szpital przyjmuje ok. 5,5 tys. osób. Świadczy to tylko dobrym wyposażeniu sal i wykwalifikowanym personelu, którego głównym celem jest niesienie pomocy pacjentom.

         
   
         

Prezes

Joanna Madejczyk - Białowąs

 

Wiceprezes

Wademar Malinowski

 

 Wiceprezes

Andrzej Śrutwa

 

 

Facebook
Facebook
Aktualności Programy medyczne